Ochrana rastlín

MycoHelp: Efektívna ochrana listov proti plesniam uhoriek a rajčín

Aplikácia MycoHelpu postrekom na listy poskytuje:

- Priamu ochranu proti patogénom na povrchu listov.

- Rýchlu aktiváciu živých mikroorganizmov, ktoré okamžite začínajú pôsobiť proti plesniam.

- Vytvorenie ochranného filmu, ktorý bráni prenikaniu a šíreniu patogénov.

- Zvýšenie celkovej odolnosti rastlín voči plesňovým chorobám a zlepšenie ich zdravotného stavu

MycoHelp obsahuje živé mikroorganizmy, ktoré poskytujú efektívnu ochranu proti plesňovým chorobám pri postreku na listy. Každý mikroorganizmus v tomto prípravku hrá špecifickú úlohu pri ochrane rastlín:

  • Bacillus subtilis pri kontakte s listami vytvára antimikrobiálne látky (napríklad bacitracín a surfaktín), ktoré zastavujú rast a šírenie plesňových patogénov priamo na povrchu listov.
  • Azotobacter je primárne fixátorom dusíka v pôde, pri aplikácii na listy však podporuje celkový zdravotný stav rastliny.
  • Enterococcus produkuje bakteriocíny a ďalšie antimikrobiálne látky, ktoré pôsobia priamo proti patogénom na povrchu listov.
  • Enterobacter produkuje enzýmy, ktoré rozkladajú bunkové steny patogénov, čím oslabujú a ničia plesne priamo na listoch.
  • Huby Trichoderma produkujú antibiotické látky, ktoré inhibujú rast plesní. Pri aplikácii na listy tiež vytvárajú enzýmy, ktoré priamo napádajú bunkové steny patogénnych húb. Trichoderma kolonizuje povrch listov, vytvára ochrannú bariéru proti patogénom a podporuje zdravý rast listov.

Aplikácia postrekom na listy

Pri aplikácii MycoHelpu postrekom na listy postupujte nasledovne:

  1. Príprava roztoku: Zmiešajte odporúčané množstvo MycoHelpu s vodou podľa návodu na použitie.
  2. Pridanie biozmáčadla: Pre lepšiu priľnavosť mikroorganizmov k povrchu listov pridajte do roztoku biozmáčadlo Liposam.
  3. Aplikácia: Postrekujte listy rastlín rovnomerne, aby ste zabezpečili pokrytie celého povrchu. Aplikujte v ranných alebo večerných hodinách, aby ste minimalizovali odparovanie roztoku a maximalizovali účinnosť.

Použitie MycoHelpu spolu s biozmáčadlom Liposam zabezpečí, že mikroorganizmy priľnú k listom a budú účinne chrániť vaše uhorky a rajčiny pred plesňami.

MycoHelp,

Liposam