Trifender

Biologický prípravok na ochranu rastlín proti pôdnym patogénom

Dostupnosť Na sklade
Môžeme doručiť do:
23.5.2024
Kód: 100017
€6 / ks
Trifender

Biologický prípravok na ochranu rastlín proti chorobám

Kategória: Biologické - proti chorobám
Balenie: 3x10 g

 

Podpora zdravého rastu a ochrana proti chorobám

Trifender je inovatívny biologický prípravok navrhnutý na posilnenie odolnosti rastlín proti hubovým chorobám. Jeho unikátna formula zvyšuje odolnosť rastlín a podporuje rozvoj ich koreňového systému, čím zabezpečuje silnejšiu obranu voči pôdnym patogénom.

Klúčové Vlastnosti a Účinky

Trifender obsahuje vysoko účinný kmeň huby Trichoderma asperellum, ktorý stimuluje rast rastlín zvýšenou produkciou fytohormónu kyseliny indolyloctovej a zvyšovaním obsahu fosforu a cukrov, čím spúšťa indukovanú rezistenciu i voči chorobám.

Využitie a Prínosy

Trifender je vhodný pre rôzne plodiny vrátane zemiakov, zeleniny, ovocia, viníc, okrasných rastlín a ďalších. Jeho aplikácia podporuje tvorbu mykorhízy a zvyšuje úrodu, pričom zabezpečuje rovnomerný rast a lepšiu kvalitu plodov.

Aplikácia a Správne Využitie

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je dôležité aplikovať Trifender preventívne. Aplikuje sa vo forme dispergovateľného granulátu, ktorý sa zapracuje do pôdy. Pri správnom dávkovaní (5 g/10 litrov vody) a aplikácii podľa pokynov možno udržať rastliny vo vynikajúcej kondícii.

Použitie a Pokyny pre Aplikáciu

Pripravený roztok Trifendera sa aplikuje postrekom na listy, alebo zalievaním koreňového systému. Pre zachovanie účinnosti prípravku je dôležité dodržiavať presné dávkovanie a postup aplikácie. 

Prípravok aplikujte v dávke 5 g/10 litr. vody na pôdu, behom 2 hodín zapracovať do pôdy v hĺbke 6-10 cm.
Aplikácia na jar v oziminách, marec – apríl 10 g/10 lit. vody formou postreku.
Pri aplikácii na list odolný voči zmytiu sa jeho účinnosť zvyšuje vo vlhkom prostredí.

Pre pokračovanie prítomnosti Trifendera v koreňovej zóne odporúčame aplikovať v 2-3 mesačnom intervale.

PRÍPRAVA ROZTOKU NA ZÁLIEVKU A POSTREK:
Na prípravu roztoku použite čistú nádobu, aby nič negatívne neovplyvňovalo účinnosť biopreparátu.
Na vyčistenie nádoby použite opakovane teplú alebo studenú vodu. Nesmie byť pridávaný saponát.
Odvážené množstvo prípravku Trifender zmiešajte v nádobe s malým množstvom vody.
Po rozriedení vzniknutú homogénnu suspenziu prípravku vlejte za stáleho miešania do pripravenej nádoby s vodou. Doplňte vodou do požadovaného množstva.
Po dokonalom premiešaní roztoku, aby nedochádzalo k upchávaniu trysiek postrekovača, doporučujeme vzniknutú suspenziu nechať postáť 20-30 minút a až potom vliať cez sito do nádrže. Prípravok je takto pripravený k okamžitému požitiu.

Trifender je spoľahlivým partnerom v ochrane rastlín a podpore ich zdravého rastu. Jeho pravidelné používanie výrazne zlepšuje výnos a kvalitu plodov, čím prispieva k prosperite a úspechu v poľnohospodárstve a záhradníctve.