Záhon Rozuma

Záhon Rozuma - Ako si dopestovať zdravú zeleninu bez rýľovania, okopávania a zbytočného polievania

Dostupnosť Na sklade
Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Kód: 10001
€22 / ks €22 / 1 ks
Záhon Rozuma

Kniha prináša presný návod ako založiť a udržiavať záhon, ktorý nepotrebuje žiadne prihnojovanie, nielen minerálnymi hnojivami ale ani kompostom, či hnojom, pričom prináša bohatú úrodu. Kultúrne rastliny na ňom lepšie odolávajú chorobám a škodcom. Záhon navyše netreba polievať tak často ako to býva v bežných záhradách. Za to všetko vďačí výživovému žľabu - výkopu uprostred záhona, ktorý pohltí všetok biologický odpad zo záhrady. Záhon Rozuma nesie meno po svojom autorovi Volodymyrovi Rozumovi. Kniha je bohato ilustrovaná výtvarníčkou Katarínou Jahnovou.

 
V FB skupine Záhon Rozuma, kde sa spočiatku šírili informácie, vznikla potreba literatúry, ktorú by bolo možné šíriť aj medzi ľuďmi, ktorí nie sú na sociálnych sieťach. Ako odpoveď vznikla kniha „Záhon Rozuma - Ako si dopestovať zdravú zeleninu bez rýľovania, okopávania a zbytočného polievania”, ktorej obsah sa opiera o práce Volodymyra Rozuma, osobnú skúsenosť autora knihy, prednášky neúnavného propagárora prírodného záhradkárčenia Borisa Bublika a tiež o najnovšie vedecké výskumy v oblasti výživy rastlín.
 
 
Záhon Rozuma je filozofia, ktorá zdôrazňuje dôležitosť ekologickej rovnováhy a podporuje prírodné metódy kontroly škodcov. Tento prístup je nielen prospešný pre záhradu, ale aj pre širšie ekologické spoločenstvo, a môže inšpirovať k udržateľnejšiemu spôsobu života.