Ferrimax

Ekologický prípravok proti slimákom a slizniakom v záhradách

Dostupnosť Na sklade
Môžeme doručiť do:
19.7.2024
Kód: 10006
€9 / ks
Ferrimax

Ekologická ochrana proti slimákom a slizniakom

 

Výrobca: De Sangosse SA, Francúzko
Kategória: Proti slimákom
Balenie: 500 g

 

FERRIMAX je inovatívny prípravok obsahujúci fosforečnan železitý, ktorý je účinný proti slizniakom bez negatívneho vplyvu na životné prostredie. Tento produkt je certifikovaný pre ekologické poľnohospodárstvo a je bezpečný pre použitie okolo jedlých aj nejedlých rastlín.

Granule FERRIMAX sa aplikujú rovnomerne na holú zem, alebo okolo rastlín, pričom odporúčané množstvo je približne 5 gramov na meter štvorcový. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je vhodné aplikovať granule počas vlhkého počasia, keď sú slimáky najaktívnejšie.

Prípravok je odolný voči dažďu a jeho účinnosť sa zvyšuje po nasiaknutí vodou. FERRIMAX je ideálny na použitie v exteriéri na holú pôdu, v skleníkoch, polytuneloch, alebo pod inými záhradnými konštrukciami.

Po požití granúl slimáky prestanú žrať a následne odídu zomrieť do zeme, čo znižuje poškodenie plodín bez toho, aby boli mŕtve slimáky viditeľné na povrchu. Tento prípravok je šetrný k divokej zveri a je bezpečný pre domáce zvieratá, pokiaľ nie sú konzumované vo veľkých množstvách.

FERRIMAX je vhodný na použitie počas celého roka, najmä však v obdobiach, keď je zjavný výskyt slimákov. Aplikácia je jednoduchá a rýchla, čo z neho robí ideálnu voľbu pre ochranu vašich záhradných plodín.

Vhodnosť pre ekologické poľnohospodárstvo

FERRIMAX je schválený a certifikovaný pre použitie v ekologickom poľnohospodárstve, čo z neho robí ideálnu voľbu pre záhradkárov, ktorí uprednostňujú udržateľné metódy pestovania. Jeho použitie je bezpečné pre rastliny, zvieratá aj ľudí, čím prispieva k zdravej a bohatej úrode.

Pokyny pre aplikáciu:

Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku a používajte ho na ochranu rastlín bezpečným spôsobom.